Anti-aging desatero


1. PROTIZÁNĚTLIVÁ DIETA

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu, a tedy přispívá k dlouhověkosti. Obsahuje nejvíce zeleniny, ovoce a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. Neobsahuje bílou mouku ani rafinovaný cukr.

Tip: Nechte si provést Alcat test – nejnovější test na potravinové intolerance. Zjistíte tak přesně, které potraviny vašemu tělu dělají dobře, a kterým se naopak vyhnout. Nastartujete lépe metabolismus a přestanou vás trápit nevolnosti, deprese, kožní problémy a nedostatek energie.

2. DOPLNIT ANTIOXIDANTY

Posilujte svou imunitu a zdraví příjmem dostatečného množství vitaminů a minerálů ve stravě. Pokud není vaše výživa dostatečná, doplňte tělu nezbytné antioxidanty v podobě kvalitních doplňků stravy. Antioxidanty – látky, které dokáží neutralizovat volné radikály v lidském těle a chrání nás před onemocněními. Mezi základní patří vitaminy C a E, extrakt ze zeleného čaje, beta-karoten, koenzym Q10, zinek, selen a rybí olej.

Tip: Chcete vědět, které látky doplnit individuálně? Nejdříve prověřte své tělo a nechte si udělat krevní rozbor a vlasovou analýzu. Zjistěte tak, co přesně potřebujete doplnit, abyste docílili pevného zdraví

 

 


5. POBYT NA ČISTÉM VZDUCHU

Využijte čas volna k pobytu v přírodě, v čistém prostředí lesů či hor. Vaše plíce a pleť si to zaslouží.

Tip: Využijte krásné počasí k procházkám a zastavte se na změření biologického věku orgánů. Dokážeme  změřit, jak jsou opravdu „staré vaše orgány“ a hlavně poradit, jak je omladit.

 

6. DOSTATEČNÝ SPÁNEK

Zdravý spánek je nezbytný pro celkovou regeneraci organismu. Důležitá je zejména REM fáze spánku, kdy máme sny. Vědci zjistili, že hluboký spánek a sny mají významnou funkci pro náš emoční život a celkovou připravenost organismu zvládat těžké denní úkoly. Spát bychom měli alespoň 7-8 hodin denně. I když i pro spánek platí individuální pravidla. Jeden z nejdůležitějších hormonů spánku je melatonin, který je považován za biologické hodiny organismu. Ale je známo, že v tomto období náš mozek produkuje celou řadu neurotransmiterů – například Acetylcholin a GABU.

 

 

Tip: Jestli se vám špatně usíná, je dobré zjistit, jakou máte hladinu melatoninu. Jedná se o jednoduchý test ze slin. Pokud chybí, můžeme přirozený melatonin doplnit a zase budete mít sladké spaní.

7. HODNĚ PŘÁTEL

Sociální kontakty, kultura a společné zážitky prodlužují život. Potvrzují to mnohé studie, které byly uskutečněny na stoletých lidech.

Tip: Zastavte se s kamarádkami u nás na Hollywoodský koktejl mládí, který můžete podstoupit spolu a přitom si popovídat.


8. CO NEJVÍCE POHYBU

Vyrazte každý den na odpolední pěší túru – 3 km denně či 30 minut chůze přispívá k dobré náladě, udržení kondice a správné váhy.

Tip: Tělo už neslouží tak, jak byste si představovali? Vyzkoušejte tyto potravinové doplňky.

 

9. POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Žijte příjemnými okamžiky – každý den vám vždy přinese něco pozitivního, stačí jen ubrat rychlost, dívat se a vnímat. Nebraňte se přirozenému smíchu. Studie prováděné s nejdéle žijícími lidmi (nad sto let) potvrdily, že tito lidé jsou nesmírně optimističtí a umí si užívat života.

Tip: Když nemáte energii do života a úsměv se nechce dostavit, může za to nízká hladina neurotransmiterů. Jednou za čas se tak vyplatí nechat si změřit hladinu neurotransmiterů, vyrovnat je a znovu se můžete začít smát.

 

10. LÁSKA A DOTEKY LÉČÍ

A pokud zrovna nejste zamilovaní a ta pravá či ten pravý na vás teprve čeká, zkuste se „tulit“ k ratolestem kamarádů či příbuzných – ocenění bude oboustranné.

Tip: I hormony dokáží v těle způsobit neplechu, vyzkoušejte bio-identické hormonální krémy. Získáte zpět svou vitalitu a sexuální energii.

 

 


Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: