PROGRAM DETOXIKACE A CHELACE

Cítíte se vnitřně unaveni a jste bez energie? Vaše tělo možná potřebuje přirozeně vyčistit a zbavit se těžkých kovů. Právě ty jsou často příčinou zánětů, alergií a poškozují náš organismus. Pomoci vám může chelační terapie. Co byste o ní měli vědět?


Chelační terapie využívá specifických látek, které jsou schopny vyvazovat těžké kovy a ostatní částice způsobující zánět a poškození našeho organismu.

Vše, co člověk do svého těla absorbuje v průběhu celého života, se uvnitř ukládá. Moderní medicína zjistila, že tyto látky mohou vážně ohrozit naše zdraví.

Speciální chelační infuze pomáhají naše buňky očistit a chránit je. K dosažení požadovaného efektu je individuálně nastavena léčebná kúra.

Chelační terapie využívá specifických látek, které jsou schopny vyvazovat těžké kovy a ostatní částice způsobující zánět z našeho organizmu a pomáhají je vylučovat ven.

 

 

Proč jsou těžké kovy nebezpečné


… způsobují předčasné stárnutí

Bylo prokázáno, že toxické těžké kovy zvyšují aktivitu volných radikálů - hlavní příčiny rychlého stárnutí. Toxické těžké kovy mohou v organismu zaujímat místo minerálních kofaktorů, které spolu s vitaminy aktivují v těle enzymy klíčové pro dobré zdraví. Tímto způsobem může hromadění těžkých kovů přispívat k předčasnému stárnutí a nemocem souvisejícím věkem.

… narušují imunitu

Toxicita těžkých kovů může vést i k abnormální funkci imunitního systému. Také k poruchám učení a neurodegenerativním onemocněním. Typickými symptomy jsou únava, změny nálady, špatné soustředění či vypadávání vlasů. Jedním z hlavních toxinů, který toto vše může způsobovat je rtuť. U geneticky náchylných osob může hrát velkou roli v takovém případě i hliník.

… jsou karcinogenní

Některé přirozeně se vyskytující těžké kovy jako např. arzén, chróm či nikl jsou karcinogenní. U pokusných zvířat vedly k rozvoji zhoubného bujení a blokovaly schopnost organismu opravit poškozenou DNA.

Průběh chelace



Kontraindikace


Terapie nesmí být prováděna u pacientů trpících kachexií (celková sešlost, chátrání a hubnutí), anémií, ledvinovou insuficiencí, oslabením imunitního systému, tuberkulózou. Omezení se týká také všech akutních infekčních onemocnění, srdeční arytmie, těhotenství, při hypofunkci štítné žlázy, jaterní cirhóze a zánětech slinivky břišní. Opatrnost je na místě u těžkých autoimunních onemocnění.


Vedlejší účinky
 

Bolesti v oblasti vpichu při podání infúze. Mohou se objevit příznaky chřipky 4-8 hodin po aplikaci infúze (zimomřivost, bolesti svalů a kloubů), nucení k močení, zřídka nevolnost a zvracení.


Doprovodná medikace
 

Podle výsledků laboratorních testů a zjištěných nedostatků je nutná suplementace mikro a makro vitálních látek, především polyfenolových komplexů s antioxidačními účinky a obsahem vitamínu B řady (resveratrol, genistein, zelený čaj, astaxantin, extrakt z mladého ječmene atd.), vitaminy a kombinacemi přírodních látek s chelátovými účinky jako je chlorella, spirulina, výtažkem z košťálové zeleniny a přírodními produkty obsahujícími síru

Melisa test odhalí alergie na těžké kovy...

VÍCE

OTÁZKY PRO MUDr. MONIKU GOLKOVOU


Jak je to s využíváním chelace v ČR? K čemu se smí používat?

Chelační terapie je v České republice využívána k léčbě některých onemocnění, která se projevují hromaděním těžkých kovů v organismu, což má za následek poškození zejména jater a kardiovaskulárního systému. Chelace může předejít poškození orgánů například u lidí, kteří musí podstupovat dlouhodobou transfuzní terapii. Využívá se také při akutních intoxikacích – otravách těžkými kovy, zejména olovem nebo rtutí.

Ve kterých případech klientovi chelaci doporučujete?

Pokud na základě objektivního vyšetření z krve i tkání zjistíme, že má klient zdravotní problémy, které jsou spojené s intoxikací těžkými kovy, nebo s alergiemi na těžké kovy. Mezi symptomy, které způsobují těžké kovy patří například zvýšená únava, poruchy imunity, bolesti hlavy a jiné neurologické obtíže, vypadávání vlasů a srdečně cévní onemocnění. V první řadě je ale nezbytné důkladné celkové vyšetření a doplnění všech mikrovyživujících látek – vitamínů, minerálů a antioxidantů.