Test potravinové intolerance - ALCAT TEST

Světově uznávaný test na potravinové intolerance. Exkluzivně pouze na A2C ANTI-AGING CLINIC již od roku 2007.


Benefity ALCAT testu:
 

  • Jedná se o jediný test na světe, jehož mechanismus a účinnost v rámci snížení zánětu v těle byly prokázány na prestižní YALE Universitě.
  • První zlepšení pocítíte již po 3 dnech dodržování výsledků testu. Zlepší se vaše energie, psychická kondice a začnete přirozeně upravovat vaši současnou váhu, zdravě hubnete.
  • K vyšetření stačí jeden odběr krve.

ALCAT test umožňuje testovat široké spektrum potravinových substancí
 

  • testování více než 450 položek
  • testování na chemické látky, bílkoviny, tuky i sacharidy
  • testování na farmakoaktivní látky, jako je třeba histamin
  • reakce na plísně
  • reakce na superpotraviny, lékařské byliny a wellness byliny
  • reakce na barviva a konzervanty
  • reakce na antibiotika a protizánětlivé léky
  • reakce na gluten, gliadin
  • reakce na kasein, syrovátku
  • reakce na kandidu

Záměrem ALCAT testu je nechat otestovat co nejvíce druhů potravin a dalších substancí a zjistit, které z nich jsou vašemu tělu prospěšné, které méně a které byste měli zcela vyškrtnout ze svého jídelníčku. Tento test doporučujeme opakovat vždy během 1-2 let, neboť se vaše potravinová intolerance může vlivem negativních vlivů prostředí změnit.

Zaujal Vás Alcat test? Přečtěte si více ZDE

 

 

JAK BĚŽÍ ČAS
 


Otázky


Jaké jsou funkce zdravého trávícího traktu?
 

Zdravý trávicí trakt, a soustřeďme se především na střevo, má mnoho rozličných funkcí. Dochází zde k trávení potravy, malé částice stravy jsou absorbovány a poté přeměňovány na energii. Vitamíny a minerály jsou transportovány do krevního oběhu, střevní trakt přispívá k detoxikaci organismu a zde přítomné imunoglobuliny a protilátky představují první obrannou linii organismu.

Co se stane, když střevo řádně nefunguje?
 

Syndrom zvýšené propustnosti střeva (Leaky gut syndrom) představuje chorobný stav, kdy se mezi jednotlivými střevními buňkami střevní sliznice vytvoří velké prostory. Přes tyto "díry" mohou do krevního oběhu pronikat bakterie, toxiny a částice jídla, které by se sem normálně nedostaly. Velké molekuly potravy a toxické látky ale do krevního oběhu nepatří, proto se naše tělo brání a výsledkem celého procesu je produkce protilátek nejen proti těmto částicím, ale také proti zdravým tkáním našeho těla. Čím častěji jíme určitou potravinu, na kterou naše tělo vytváří protilátky, tím se imunitní reakce více stupňuje, až může vyústit v řadu závažných onemocnění.

Můžeme tento stav léčit? Pokud ano, jak?
 

Terapií tohoto stavu je úplné vyloučení potraviny či potravin, které představují hlavní zdroj zánětu. Dále je nutné střevo „opravit.“ Využíváme speciálních látek, které dokáží nejen upravit trávení, ale i zrekonstruovat porušenou střevní integritu–zvýšenou propustnost střeva (L-glutamin, polynenasycené mastné kyseliny - DHA, GLA, probiotika a prebiotika).

Alergie a intolerance


ALERGIE VERSUS INTOLERANCE

Více

1. POTRAVINOVÉ ALERGIE

Jedná se o proces zprostředkovaný IgE protilátkami proti proteinům obsaženým v potravě. Tato reakce se projevuje velice rychle po požití dané potraviny, a tudíž ji brzy objevíme.

2. POTRAVINOVÉ INTOLERANCE

Je velice obtížné rozpoznat, protože se neprojevují tak nápadně, jsou více skryté a často je velice těžké poznat je i intuitivně. Potravinové intolerance mohou být způsobeny nejen proteiny, ale i cukry, plísněmi nebo jinými chemickými substancemi. Nezralý imunitní systém reaguje na nežádoucí potravinovou substanci imunitní odpovědí. Imunitní buňky (například neutrofily) začínají měnit svůj tvar, objem a počet až dochází k buněčné smrti a do okolí se uvolňují mediátory zánětu jako je například IL-1, TNF-alfa, chemokiny, lytické enzymy a další. Vně buňky vzniká „vražedné prostředí“. Uvolňuje se mitochondriální a jaderná DNA, ROS ( reaktivní kyslíkové radikály), pro-zánětlivé cytokiny, lytické enzymy a další. NET ( neutrofil extracellular trap) má za cíl neutralizovat nebezpečí.

Všechny tyto reakce jsou měřeny ALCAT testem, který je detekuje metodou nazvanou impedanční cytometrie.

Potravinové intolerance se mohou stát příčinou mnoha onemocnění spojených s trávicím systémem a trávením, ale i mnoha dalších onemocnění, která na první pohled nemají s trávicím traktem nic společného.


Jaká onemocnění mohou být spojena s potravinovou intolerancí?


  • Dermatologická onemocnění (16 %): akné, atopický ekzém, lupénka, různé formy svědění a pálení kůže.
  • Poruchy trávení (50 %): bolesti břišního původu, zácpa, průjmy, syndrom dráždivého tračníku, NCGS ( ne-celiatická přecitlivělost na gluten), celiakie, nádory trávícího traktu.
  • Respirační onemocnění (10 %): astma, rýmy, obtíže s dýcháním, nespecifický kašel. Tyto případy mohou být spojeny s alergickým procesem.
  • Psychiatrická onemocnění (11 %): úzkosti, depresivní stavy, chronická únava, hyperaktivita u dětí.
  • Neurologická onemocnění: migrény, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba
  • Kloubní a revmatoidní onemocnění: artritidy, bolesti svalů a vazů, otoky kloubů.
  • Metabolická onemocnění: diabetes mellitus, obezita, metabolický syndrom
  • Předčasné stárnutí 

 

 

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

Inspirujte se příběhem Veroniky, Martiny a Jana

Více

Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: